2 yıllık üniversite okumak?

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve Sputnik tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar bu sene üniversite sınavına girdim, puanım 4 yıllık üniversitelere yetmiyor ya açıköğretim (4yıllık) ya da normal 2 yıllık düşünüyorum. 2 yıllık herhangi bir bölüm okusam sonunda birşey olabilirmiyim? Bana bir yararı olurmu? Özellikle okuyan yapan eden arkadaşlar cevap verirse mutlu olurum.
    Teşekkürler...
  2. Cevap: 2 yıllık üniversite okumak?

e tabiki okumanın kımseye olmadıgı gibi sanada zararı olmıyacaktır

tabıkı okula okumak ıcın gıdersen 2 yıllık unıversıtelere bende pek sıcak bakmıyorum

4 yıllık elektronık muhendıslıgı kazandıgım yıl aıle ayrılıgı yuzunden gıtmem çok zordu

Bizde çalışmaya basladık eger ımkanın varsa 1 sene daha calıs 4 yıllık ıcın ugras derım

1 sene kaybedemem ama ımkanım var dıyosan 2 yıllık tabi oku zararına olmıyacaktır

Ama ılerıyı dusunerek guzel bir bolum secmenı ısterım Insanların hayatta aıle dost sevgılı anlamında degıll

ama en degerlı ıkı seyı vardır 1 zaman 2 para bunlara gore hareket edersen tabıkı mutlu olabılırsın.
  3. Cevap: 2 yıllık üniversite okumak?

Okumakla birsey olmaz, hangi alanda kendini gelistirmek istiyorsan o konuda egitim al.
  4. lamHumankinq34
    Oynak

lamHumankinq34 Fenerbahçe

Cevap: 2 yıllık üniversite okumak?

2 seneliği girerdim yerinde olsam.neden diceksen eğer amacın gerçekten okumaksa notlarını yüksek tutar dgs ile yüksek lisansa geçiş yapabilirsin.

Sen yeterki iste...
  5. Cevap: 2 yıllık üniversite okumak?

Yorumun için teşekkür ederim, çok haklısın.

Diyelim ki bankacılık okudum, işe giremedikten sonra geliştirsem ne olacak? Bana yararı olan birşey istiyorum.

Sanmıyorum ama hayırlısı.
  6. Lepi
    Yorgun

Lepi Galatasaray

Neye göre 2 yıllık diyorsun bilmiyorum ama şuanki kitapçıklara inanma tercihlerinde ilk sıralara 4 yıllık girebilceğin yerleri yaz ( istanbul dışı ) 15nci tercihten sonraları 2 yıllık doldurman mantıklısı ... Bence bu sene çoğu kişi yanlış tercihten başı yanıcak, bu durumda aklını kullanıp 4 yıllık güzel bir yere kapak atabilirsin.
  7. Cevap: 2 yıllık üniversite okumak?

Puanım biraz yakın olsa eyvallah ta istanbul dışı bile yetmiyor, şimdi 10.000 - 100.000 arası alan bir bölüme 500.000 olarak yazsam ne olcak ?
  8. Lepi
    Yorgun

Lepi Galatasaray

ikinci öğretim dene , ayrietten hangi bölümü istiyorsun?
  9. Lepi
    Yorgun

Lepi Galatasaray

birde 30 a yakın tercih yapıcaksınız, 15 ini mantıklı 4 yıllıkları yazarsan ve ikinci öğretim var ise , sonraki tercihlerini garanti yerleri yazarsın?
  10. Cevap: 2 yıllık üniversite okumak?

Örgün Üniversite Hayatinin Mutlaka Yaşanması Gerektigini Düşünüyorum ben..

O Yüzden Senin Yatkın Oldugun 2. Yillik Bir Bölüme Geçmeni Tavsiye ederim..

Muhasebe
    İşletme
    Bilgisayar
    Pazarlama
    Elek. Elektronik..

Sayfayı Paylaş