Knight online sorunları ve cözümleri anlatımlı

Konusu 'Oyun Problemleri / Çözümleri' forumundadır ve iGuardian tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Tattoo 12 Dövme ve Piercing Stüdyosu
 1. iGuardian
  Yeehaw

  iGuardian

  Mesajlar:
  573
  Beğenileri:
  290
  Ödül Puanları:
  378
  Sunucu:
  Resurrection
  Clan:
  PlayHard
  Nick:
  iGuardianI
  Siteye Giriş Yaptıktan Sonra Tekrar Aynı Sayfaya Yönlendirmesi

  Özellikle Chrome kullanan arkadaşlar, siteye giriş yapıp ekrana gelen "Welcome to Knigh Online" formunda "tamam" butonuna tıklamasına rağmen giriş ekranının tekrar açılmasından şikâyetçi. Bu sorun tarayıcınızdaki çerezlerden kaynaklanıyor çerezleri ve geçmişi temizlemeniz yeterli olacaktır. Eğer sorun devam ediyorsa siteye giriş yapıp "tamam" butonunda tıkladıktan sonra sitenin en üstündeki Knight Onlien logosuna tıklamanız yeterli.

  Siteye İlk Kez Giriş Yapıldığında Hesap Güncelleme Formunun Açılmaması

  Genelde açılır pencereyi engelleyenler bu sorun ile karşılaşıyor, IE için çözümünü anlatacağım, Araçlar menüsünden, İnternet seçeneklerine girin ardından Gizlilik penceresine gelin ve Açılır Pencere Engelleyicisini Aç seçeneğindeki tiki kaldırın.

  TPT Kullanımından Dolayı 48 Saat Banned Sorunu

  Bilindiği üzere düzeltilmesi için APR sistemi kaldırıldı, bu sorunla ilerde karşılaşabileceğimizi varsayarak anlatmak istedim. Kullanmadığınız hâlde sürekli TPT kullanımından dolayı banlanıyorsanız veya bir kere bu sorunla karşılaştınız bir daha karşılaşmak istemiyorsanız,
  Öncelikle bigisayarınızda TPT olabileceğini düşündüğünüz programları kaldırın, PvP Clientlarını ve eski USKO clientı varsa onuda kaldırın. Kaldırma işlemini Advanced System Care adlı program ile yapın bu program kaldıracağınız programın bilgisayarındaki tüm kayılarını siliyor. Link vermeyeceğim Google küçük bir arama yapmanız yeterli, orjinal sistesi olduğuna emin olun.

  Invalid Data Tables Hatası

  [​IMG]

  Data klasöründeki verilerin eksik veya bozuk olduğunda bu hata ile karşılaşırız, siz dokunmasanız bile bazı antivirus programları,
  Data klasöründeki dosyaları silebilir, bu durumda yapmanız gereken anti virüs programını devre dışı bırakıp data klasörünü,
  edinmek veya oyunu yeniden yüklemek olacaktır.
  Devamında ise tekrar aynı sorunla karşılaşmamak için;
  Oyun dosyalarını ve ya data klasörünü anti virüs programlarına zararsız olarak tanıtmanız gerekir


  No Such Registered ID Hatası

  [​IMG]

  Kullanıcı adını yazarken olduğundan fazla karakter girdiğiniz için uyarı veriyor.
  ID'nizi gözden geçirin.


  Knight Online Client çalışmayı durdurdu hatası

  [​IMG]

  Genelde uyumluluk sorunudur fakat bilgisayarda bulunan Virüs veya Anti-Virüs programı da neden olabilir.
  Oyuna girdikten kısa bir süre sonra "Knight Online Client çalışmayı durdurdu" şeklinde bir hata alıyorsanız;
  Uyumluluk modunu Windows XP SP2 olarak ayarlayın.
  Windows 7 kullanıcıları; Windows 7 için hazırlanmış özel Launcher buradan indirilip eskisi ile değiştirilmesi gerekir,
  Sorun büyük ihtimalle çözülecektir, devam ederse ComboFix programını kullanarak bilgisayarınızı taratın.


  Internet Explorer Komut Dizisi Hatası

  [​IMG]

  Launcher reklamlarından kaynaklanan bir sorundur DNS sunucu adresinizi yeniden yapılandırın ve modeminizi yeniledikten sonra tekrar deneyin.
  2. bir alternatif is IE sürümünü güncellemek olacaktır.


  This İs An Outdated Version.Please İnstall The Newest Client Hatası

  [​IMG]

  Eski bir Client ile oyuna girmeye çalıştığınızda hatayı alırsınız.


  Exception Processing Message / No Disk Hatası

  [​IMG]

  Genelde bilgisayarınıza dışardan bulaşmış olan virüsler diske zarar verdiği için bu hata alınır.

  Alttaki talimatları uygulayın.
  İyi bir Anti-Virüs programı ile bilgisayarı taratmanızı öneririm.


  Bellek Read(written) Olamadı Hatası

  [​IMG]  Genelde çalışan programların bellek alanında çakışmasından dolayı oluşabileceği gibi ram miktarının düşük olmasından veya işletim sisteminde de sorun olduğundan dolayı bu hatayı verebilir.
  Bilgisayarınızı Anti-Virüs programı ile taratın daha sonra CCleaner, ComboFix veya AVG PC Tuneup gibi bir program kullanarak kayıt defterinizi taratın.

  Denetim Masası > Sistem > Sistem ve Özellikleri >Gelişmiş > Ortam değişkenleri yolundan Kullanıcı Değişkenleri için Yeni butonuna basın ve İlk satıra KMP_DUPLICATE_LIB_OK İkinci satıra TRUE yazın ve TAMAM'a basın.
  Sistem Değişkenleri için Yeni butonuna basın İlk satıra KMP_DUPLICATE_LIB_OK İkinci satıra ise TRUE yazın ve TAMAM'a basın. Pencereleri onaylayarak çıkın ve oyuna tekrar giriş yapın.


  MSS32.DLL Hatası

  [​IMG]

  Dilediğiniz bir adresten mss32.dll dosyasını temin edip oyunun bulunduğu dizine atmalısınız.

  Weapon Effect/Silah Efektlerinin gözükmemesi

  Aslında bu bir sorun değildir oyunun ayarlarında yapılan bir değişikliktir.
  Normalde Oyun yüklendiğinde varsayılan ayar zaten bu şekildedir siz yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsiniz.
  Oyundan çıkıp Knigh Online exesine sağ tıklayıp, şu adımları takip edin;
  Özellikler > Dosya Konumunu Aç > Option > açılan pencerede Show Weapon's effect seçeneğine tik at Save Changes And Start diyip oyuna tekrar giriyoruz.
  Görsel Knight Online Game ayarları için konunun sonuna bakın

  Mavi Ekran Hatası

  [​IMG]

  Genelde ekran kartının driverının bozuk olduğunda mavi ekran hatası alırız Driverı güncellemek bu sorunu çözebileceği gibi bu sorunu da ortaya çıkarabilir bu durumda ise eski sürücünüzü tüklemeniz gerekecektir.
  Eğer sorun hala devam ederse, aşağıda belli başlı mavi ekran hatalarının sebepleri kodlarıyla birlikte yazıyor mavi hata kodundan yola çıkarak ne yapmanız gerektiğine daha net karar verebilirsiniz.
  Ayrıca kasanızın içini temizlemekte de fayda var.

  Stop 0x0000000A or IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  Bir kernel-mode işlemi veya sürücü yetkisiz olarak bellekteki bir bölgeye erişmeye çalışıyor. Bu Stop hataları genelde kusurlu veya uyumsuz donanım veya yazılımdan kaynaklanır. Sorunlu olan aygıt sürücüsünün ismi Stop mesajı içinde görünür ve sorunu çözmek için önemli bir ipucu verir. Eğer hata mesajı belirli bir aygıtı veya aygıt kategorisini gösterirse, bu kategorideki aygıtı kaldırın veya başkası ile yer değiştirin. Eğer bu hata mesajı Setup sırasında çıkarsa sorun uyumsuz bir aygıt, sistem servisi, virus program veya backup programından kaynaklanıyor olabilir.

  Stop 0x0000001E or KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  Windows XP kernel bir geçersiz veya bilinmeyen işlemci talimatı tespit eder ve genelde kusurlu sürücüler veya donanım aygıtları tarafından geçersiz bellek veya erişim ihlali sonucu oluşur. Bu hata mesajı genelde sorunlu ola aygıt veya sürücünün tespit edilmesini sağlar. Eğer hata bir sürücü veya servis yüklenmesinden hemen sonra vermiş ise disable edin veya kaldırın.

  Stop 0x00000024 or NTFS_FILE_SYSTEM
  Bu hata mesajı, NTFS dosya sistemi sürücüsünde bir sorun olduğunu gösterir. Buna benzer olan 0x23 mesajı FAT32 sürücülerinde vardır. Bu hata genelde disk veya disk controller’larındaki donanımsal hatadan kaynaklanır. Sistemdeki tüm fiziksel hard disk bağlantılarını control edin ve Check Disk yardımcı aracını (Chkdskprogram) “Checkind Disks for Errors” başlığı ile kullanın.

  Stop 0x0000002E or DATA_BUS_ERROR
  Bu hataya en fazla başarısız veya kusurlu olan fiziksel bellek (Video adaptor belleği de dahil) neden olur. Ayrıca bozulmuş hard disk veya hasar görmüş anakart’da bu hataya neden olur.

  Stop 0x0000003F or NO_MORE_SYSTEM_PTES
  Pek fazla görünmeyen bu hata mesajı sistemin page table girişleri (PTEs) kalmadığında meydana gelir. Buna control dışı bir backup programı veya bug’lı aygıt sürücüsü neden olabilir. Knowledge Base’deki Q256004 nolu makale olan, "How to Troubleshoot 'STOP 0x0000003F’ and 'STOP 0x000000D8’ Error Messages in Windows 2000," içinde registry’den sorunun nasıl çözüleceği anlatılmıştır.

  Stop 0x00000050 or PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
  Bir donanım sürücüsü veya sistem servisinin talep ettiği data bellekte yok ise bir exception hatasına neden olur. Bunun nedeni arızalı fiziksel bellek veya uyumsuz yazılım ve özellikle uzaktan control veya antivirus programı olabilir. Bu hata bir aygıt sürücüsünün veya bir yazılımın yüklenmesinden hemen sonra olmuşsa, Safe mode’da sürücüsüyü kaldırın veya yazılımı uninstall yapın.

  Stop 0x00000077 or KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR
  Sistem, virtual memory (Page File) den kernel datasını okumak istediğinde ve data belli bir bellek adresinde bulunmadığında meydana gelir. Bu hata çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilir ki bunlar içinde hasarlı bellek, hatalı çalışan bir hard disk, hatalı configure edilmiş disk controller veya kablo, bozuk data veya virus bulaşması neden olabilir.

  Stop 0x00000079 or MISMATCHED_HAL
  Bu mesaj Hal ile ilgisi yoktur. Bu mesaj Windows XP hardware abstraction layer (HAL) ile Windows XP sistem dosyaları arasındaki uyumsuzluğu belirtir. Bu mesaj daha çok ACPI makinelerde ACPI BIOS ayarları beklenmedik şekilde değiştiğinde meydana gelir. ACPI özelliğini disable edip tekrar enable edin, BIOS daki değişiklik den sonra Windows XP’yi tekrar yükleyin.

  Stop 0x0000007A or KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
  Bu hata 0x77 hatasındaki neden ile aynıdır : virtual memory içinde kernel datasının bulunmaması. Bu uyumsuz bir disk veya controller sürücüleri veya donanım sorunları ki bunlar içinde normal sonlandırılmamış SCSI aygıtlar, hard disk üzerinde hatalı block’lar veya BIOS yada disk controller üzerindeki firmware çakışmasından dolayı olabilir. Windows Check Disk yardımcı aracını çalıştırın.

  Stop 0x0000007B or INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
  Bu hata mesajı, Windows XP’nin system partition’ını veya boot bölümünü startup işlemi sırasında bulamadığını gösterir. Bu sorun büyük ihtimalle diskleri tekrar bölümledikten sonra , yeni diskler taktıktan sonra veya disk controller’ı ve sürücüsünü upgrade ettikten sonra oluşur. Bu nedenle Boot.ini dosyası artık doğru partitionları göstermiyordur. Eğer sorun disk controller upgrade edildikten sonra oluşmuş ise doğru konfigüre edilip edilmediğini control edin. Daha sonra Windows XP Cd’si ile sistemi başlatın ve Recovery Console’dan Bootcfg komutu ile Boot.ini dosyasını tamir edin.

  Stop 0x0000007F or UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
  Bu hataya en çok donanımsal sorunlar neden olur. Genelde bu sorunu kusurlu bellek çiplerinde, uyumsuz bellek modüllerinde hatalı çalışan CPU veya fan veya power supply’daki aşırı ısınma meydana getirir. Bu hata özellikle CPU’nun kendi default hızını geçmek için yapılan ve overclocking denilen ayar yapıldıktan sonra oluşur.

  Stop 0x0000009F or DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
  Bir karasız sürücü veya shut downdan sonra geçersiz güç durumu, Standby veya Hibernate mode’u kesmek veya her iki mode’danbir tanesinden tekrar başlatmak bu soruna neden olur. Bu hata donanım sürücülerinden kaynaklanmaz. Daha çok antivirus programları, backup araçları ve uzaktan control programları tarafından yüklenen dosya sistemi filtreleme sürücüleri tarafından meydana gelir. Sorunlu sürücü dosyası hata mesajında gözükür. Bunu gidermek için imzasız olan donanım sürücülerini veya mesajda gözüken sürücüyü kullanan yazılımı kaldırın.

  Stop 0x000000C2 or BAD_POOL_CALLER
  Bu hata mesajı kernel-mode işleminin veya sürücünün geçersiz bellek ataması yaptığında oluşur. Bu sorun bir sürücü veya yazılımdaki bir bug’ı ortaya çıkarır. Ayrıca bu hata bazen donanım aygıtı içindeki bir sorundan da meydana gelebiliyor.

  Stop 0x000000D1 or DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  Bu hata en fazla karşılaşılan hatalardan biridir. Genelde bir sürücünün yanlış bellek adresine erişiminde ortaya çıkan bir hatadır. Bunun için imzasız sürücülerinizi control edin ve son zamanlarda yüklediğiniz veya upgrade ettiğiniz virus programlarını, disk yardımcı araçlarınızı ve backup programlarınızı control edin. Bunlar hatalı dosya-sistemi filter sürücüsü yüklemiş olabilirler.

  Stop 0x000000D8 or DRIVER_USED_EXCESSIVE_PTES
  Kötü bir şekilde yazılmış sürücü büyük miktarda kernel memory isteğinde bulunursa Page table girişlerinizi bitecek ve bu hata mesajı ile karşılaşacaksınız. Bu hata mesajı 0x3F mesajındaki neden ile aynıdır ve sorun gidermek içinde aynı yöntem geçerlidir.

  Stop 0x000000EA or THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
  Bu hata mesajını yeni bir video adaptörü yüklendiğinde veya video adaptörü sürücüsü güncellendiğinde görürsünüz. Sorunu çözmek için video adaptörünü değiştirin veya farklı bir video sürücüsü kullanın.

  Stop 0x000000ED or UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME
  Windows XP boot dosyalarının olduğu birime erişemediğinde oluşur. Bu hata mesajını sistemi Windows XP işletim sistemine upgrade ettiğinzde görürseniz, disk controller’ın sürücülerinin uyumlu olup olmadığını doğrulayın ve disk kablosunun düzgün takıldığından emin olun. ATA-66 veya ATA-100 sürücüler kullanıyorsanız 80 lik kablo kullandığınızdan emin olun. Ayrıca 0x7B hatasındaki tavsiyelere bakın. Bazı durumlarda bu hata kendiliğinden sistem tekrar başlatıldığında düzelebiliyor.

  Stop 0x000000F2 or HARDWARE_INTERRUPT_STORM
  Bu donanım kaynaklı Stop hatası aşırı derecede sinir bozucudur ve sorunu çözmeside can sıkıcı olabiliyor. Bir aygıt kesme isteğini (Interrupt Request-IRQ) serbest bırakmada başarısız olursa Windows XP kernel kesme fazlalığı tespit eder. Bu hata genelde hatalı yazılmış aygıt sürücüsü veya bir firmware içindeki bug’dan kaynaklanabilir. Bu sorunu bulmak için Stop hatasında listelenen sürücü bilgilerinden ilişkili dosyayı tespit edin. Sonra Device Manager’dan aynı IRQ’yu kullanan aygıtları tespit edin. Bu IRQ’yu kullanan aygıtları sorun çözülene kadar çıkarın ve tekrar takın.

  Stop 0xC000021A or STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED
  Bu hata Windows XP’de ciddi bir güvenlik sorunu olduğunu gösterir. Winlogon veya Client Server Runtime (Csrssprogram) gibi user-mode altsistem bu tehlikeye neden olur. Ayrıca bu hataya bir backup setten yapılan kısmi restore işleminden dolayı meydana gelen kayıp sistem dosyaları veya sistem izinlerinin yanlış configure edilmesi sonucu system hesabının sistem dosyalarına ve klasörlere erişim izninin olmamasıda neden olabilir.

  Stop 0xC0000221 or STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH
  Dosya veya disk bozulma sorunları (page file hasarıda dahil) ve bozuk donanım bu hataya en fazla neden olanlardır. Stop hatasında genelde hasarlı dosya ismi bulunur. Bu sorunu çözmek için Recovery Console vasıtasıyla dosyayı resore edebilir veya Last Known Good Configuration ile sistemi başlatabilirsiniz.


  HackShield Sorunları ve Çözümleri.

  Bildiğiniz üzere Knight Online'a yeni bir güvenlik sistemi dahil oldu HackShield...
  Ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum ama, bu da bir başlangıçtır, gene de bu oyunu Soacs'tan başka güvenlik yazılımı paklamaz söyleyim.

  Şimdi bu güncelleme her zaman olduğu gibi peşinden belli başlı sorunları da getirdi, bunlar;

  A problem occurred in the HackShield program.(Error Code = 204) Terminating program.
  A problem occurred in the HackShield program.(Error Code = 106) Terminating program.
  A problem occurred in the HackShield program.(Error Code = 206) Terminating program.
  A problem occurred in the HackShield program.(Error Code = 104) Terminating program.
  Detected and terminated hacking tool program. (10801)

  Gibi hatalar.

  Alınan bu hataların giderilmesi için bir kaç şeyden bahsedeceğim;

  Öncesinde oyunun bulunduğu dizinde değişiklikler yaptıysanız (exe'ye müdahale eden illegal programlar vb.) oyunu silip tekrar yüklemenizi öneririm. Bunun için IObit Uninstaller kullanmanızı tavsiye ederim tüm kayıt defteri girdilerini siliyor.

  Eğer HS güncellemesinde sorunlar yaşıyorsanız, patch versiyonunu 1-2 geri alıp yeniden yükleyebilirsiniz.

  Oyun içinde hatalar alıyorsanız;

  Oyunu tekrar kurun, bu arada görev yöneticisinde bulunan gereksiz ve bilmediğiniz programları kapatın. Oyunu yükledikten sonra ve HackShield güncellemesini yaptıktan sonra tekrar HS ile ilgili bir hata ile karşılaşırsanız, önce Launcher.exe değilde Knight Online.exe'ye tıklatın ve HS'in update olmasını sağlayın.

  Sorun çözülmez ise Knight Online'nın bulunduğu dizindeki HShield klasörünü silin ve aşağıdaki linkten manuel olarak indirin ve dizine çıkarın.
  HackShield Download: http://download.nttgame.com/hshield/usko/HShield.zip

  Yukarıdaki bahsettiğim çözümler işe yaramadıysa oyunun en son indirilebilir sürümünü indirip kurun;
  http://download.nttgame.com/knight/client/usko/KnightOnlineSetup_v1900.exe

  Sorununuzu hiç bir şekilde gideremiyorsanız;

  Knight Online dizininde bulunan HSHield klasöründe AhnRpt.exe uygulamasını çalıştırın, Save butonuna basın, dosya adı olarak bir sayı ve hesap numaranızı girin

  Bu rapor oyun yetkilierin sorunun daha çabuk farkına varması için yararlı olacaktır, bir oyun olduğunu unutmadan sabırla bekleyin derim. [​IMG]  Knight Online Game Options

  [​IMG]

  1. Karakterin, nesnelerin ve ortamın kalitesi ayarlanır.
  2 Oyunun versiyonunu gösterir, değişiklik yapıldıysa Contents of the Update tıklanır.
  3. Gölgeleri gösterir.
  4. Oyun pencere modunda çalışır.
  5. Item efektlerini gösterir.
  6. görüş mesafesini ayarlar (sislendirir)
  7. Fon müziğini açar/kapar.
  8. Ses efektlerini açar/kapar.
  9. Ses etkisini değiştirir.
  10. Sesin etki mesafesini ayarlar.
  11. Etki miktarını ayarlar.
  12. Fare imlecini açar/kapar.
  13. Dil seçenekleri.
  Bu Konuyu Bizimle Paylaşan _InTheEnd_ Arkadaşımıza Teşekkür Ederim.
  İyi Forumlar ;)
   
 2. srdr2400
  Erkeksi

  srdr2400

  Mesajlar:
  13
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  154
  arkadaslar bende 1299 client kurulu start basıyorum ama görev işletim sisteminde x-guard acılıyor ve oyunun acılması 5 dk sürüyor nasıl kaldırabilir ve hemen girebilirim ? yardımlarınızı bekliyorum
   
 3. serseri0206

  serseri0206

  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  48
  e postama mail gelmiyor neden :?
   
 4. TauLu
  Cesaretli

  TauLu

  Mesajlar:
  2,713
  Beğenileri:
  1,198
  Ödül Puanları:
  1,161

Sayfayı Paylaş