Kullandığınız dns'nin en hızlısı olduğuna emin misiniz? işte sizin için en hızlısını bulmanın yolu!

Konusu 'Teknik Destek' forumundadır ve DeparturepriesT tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. DeparturepriesT

DeparturepriesT
    Hiyayyt!
    Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    325
    IP adreslerini alan adlarına dönüştüren DNS (Domain Name Server) sunucuları, internet bağlantınızda önemli role sahiptir. Kullandığınız DNS sunucusu değiştirmek, bazen web sitelerini açma performansınızı artırabilir. Dahası bazı durumlarda DNS değişikliği sayesinde normalde engelli siteleri aşmanız da mümkün olabilir.

İnternet sağlayıcınızın size atadığı DNS sunucusu her zaman en hızlısı, tepki süresi en iyi olan sunucu olmayabilir. DNSBench adındaki ücretsiz araç ise farklı sunucuları test ederek sizin için en hızlı DNS sunucusunu bulmanıza yardımcı oluyor.

En hızlı DNS sunucusunu bulduktan sonra modem arayüzünden veya Windows'un ağ ayarları altından DNS sunucularını değiştirmeniz gerekiyor. Bunun ardından daha hızlı internetinizin keyfini çıkarabilirsiniz.
  2. lamHumankinq34

lamHumankinq34
    Oynak
    Beğenileri:
    234
    Ödül Puanları:
    494
    Clan:
    TorchWooD
    ttneti arayıp sana dns ayarlarını otomatik olarak kayıt edebiliyorsun sonra uğraşmıyorsun :)
  3. DeparturepriesT

DeparturepriesT
    Hiyayyt!
    Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    325
    208 li olan biraz yavaş kaldı bende bende 4.2.2.2 kullanıyorum :D
  4. DeparturepriesT

DeparturepriesT
    Hiyayyt!
    Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    325
    senin dediğin ttnet bulunduğun ile göre veriyor mesela ben kırklareliliyim 39.39 bitiyo
  5. teLyRowL Sessiz

teLyRowL
    Wtf
    Beğenileri:
    2,600
    Ödül Puanları:
    739
    Clan:
    WaiTToDie
    Nick:
    Briareos
    4 2 2 1
    4 2 2 2 bilmeyen varmı :D her internet yavaşladığında bunu girer sonra otomatiğe çeviririm :) tam tersiyse bunu girerim :)
    DeparturepriesT bunu beğendi.
  6. DeparturepriesT

DeparturepriesT
    Hiyayyt!
    Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    325
    Onu ilk ttnette bir eğitimde öğrenmiştim bölgesel olarak pc dns almama problemi vardı onu anlattılar boğaz içinin mi odtünün mü ne dns si demişlerdi .
  7. lAYYILDIZl

lAYYILDIZl
    Kahve Tiryakisi
    Beğenileri:
    1,207
    Ödül Puanları:
    462
    Ben herseyi denedim yine yavas yine yavas, sanki losttaki adadan baglaniyorum aga :)
  8. DeparturepriesT

DeparturepriesT
    Hiyayyt!
    Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    325
    sende 300 spartalıyı birer birer mi izledin kanka nasıl yavaş ya biz 2mgbit kullanıyoruz sen 8

Sayfayı Paylaş