1. Görev alacak arkadaşlar arıyoruz.. Detaylar için tıklayınız.

Usb Device nedir?

Konusu 'Teknik Destek' forumundadır ve BadPeaS tarafından 16 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar her bilgisayır açtığımda yeni donanım bulundu diyor altta ''Usb Device'' isimli birşey çıkıyor.Bunun ne olduğunu bilen var mı acaba ne yapmam gerek ?

2. Universal Serial Bus yani USB ;Bilgisayarlarda harici aygıtlar kullanmak için kullanılan bir bağlantı arayüzü yani genişleme birimidir.Bu yuvalardan klavye,mouse,bellek,yazıcı,tv kartı gibi birçok harici aygıt bağlanabilir.İşletim sistemleri yani Windows un otomatik olarak tanıdığı aygıtlarda tak kullan özelliği olmakla birlikte bazı aygıtlar için windows temelinde driver bulunmaması nedeni ile taktığın aygıtın driver ını tanıtmamız gerekebilir.

Bu kısa anlatımdan sonra,sorununa gelirsek;

İşletim sistemin diyorki "Aga usb yuvalardan yeni bi arkadaş katılmış sisteme,bana şunun ismini cismini bi anlatıverde tanışalım".Şimdi sisteminde yeni taktığın bir aygıt olmadığını varsayarak resimde gördüğüm yazıcından kaynaklanıyor olabilir bu sorun.Yazıcı işletim sisteminin otomatik tanıdığı bir aygıt olmadığı için ayrıca driverını yüklemek gerekiyor.Sanırım senin bilgisayarında zaten yazıcı yüklü fakat yazıcının bilgisayara bağlı olduğu usb noktasını değiştirmiş olabilirsin.Bu durumda O resimdeki yönergelerden;

Update sitesine bağlanmak sorusuna hayır dedikten sonra "yazılımı otomatik olarak bul ve yükle" seçeneğini işaretleyerek devam edersen,
    Zaten sistemde yuklu olan ilgili driverı tanımış olur.
  3. Dogru bilgi , hatali yonlendirme..

windows update istesinde olan butun driver packleri sana zaten services packler ile gelir, eger services pack 3 kurmana ragmen bu tur donanim tanimlamalarinda zorlaniyorsaniz..

Baslat>Windows Update e girip oradan donanima bagli bilesenlerden ihtiyaciniz olani bilgisayariniza yukleyiniz.

Ancak extra bir donanim kullanmiyorum diyorsaniz, muhtemelen bu hata, Usb fare veya klavyenzden kaynaklaniyor, windowsu kurarken ki usb nizde driveri tanimli olabilir, ileri yaptiginizda zaten bilgisayarnizni icinde o driveri bulucaktir ve ayni sorgu ekranini tekrar gostermicektir.

saygilarimla..

EraBrown.
  4. Donanim bulma sihirbazi : Printer, webcam, bluetooth, kizilotesi vs vs USB'den takilan bir aygitin oldugunu ve o aygitin Windows'ta gecerli surucusu olmadigini ve senden onun suruculerini yuklemeni istiyor.
  5. Teşekkürler arakadaşlar..

6. peki yardımcı olabıldık mı ?

IquT
  7. Yazıcının usb kablosu çıkmış onu taktım silip tekrar kurdum ve düzeldi.

Sayfayı Paylaş